fbpx

Mudanya Yolu Fethiye Mh. Küre Sk. No: 1 Nilüfer / Bursa

Arabayatağı No: 326 Ankara Yolu Cd. Yıldırım/Bursa

Medicabil Online Doktor Hizmetine Yoğun İlgi

Online Doktor

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgının ardından, özel hastaneler pandemi hastanesi ilan edildi. Vatandaşlar hem bu sebepten, hem de salgının yayılmaması adına sadece acil durumlarda hastanelere gidiyor. Özel Medicabil Hastanesi, hastaneye gidemeyenler için ‘online doktor görüşmesi’ sistemini uygulamaya koydu. Uygulama ile birlikte tüm branşlardaki Özel Medicabil Hastanesi doktorları ile görüntülü olarak görüşülüp, sağlık durumu ile ilgili sorunlara danışılabiliyor.

Doktorlar İle Görüntülü Görüşme

Hastalar, online sağlık uygulamasına akıllı telefonlardaki Medicabil uygulamasından, Medicabil’in internet sitesinden ya da çağrı merkezinden online görüşme talebi oluşturduktan sonra, hastane tarafından belirlenen gün ve saatte görüntülü bir şekilde doktor muayenesi gerçekleştiriyor. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören uygulama kapsamında, doktorlar ihtiyaç duyulan durumlarda, hastaların evine gidip muayene hizmeti de sunuyorlar.

Uygulama ile birlikte, kan ve laboratuvar tetkiki ihtiyacı doğduğunda, Özel Medicabil Hastanesi sağlık görevlileri, hastanın bulunduğu yere gidip kan örneği alıyorlar. Fiziksel muayene ya da radyoloji tetkiğinin gerekli olduğu durumlarda ise hastalar, hastaneye davet edilip, ihtiyaç duyulan tetkikler hastanede yapılıyor.

Uygulamaya Olan İlgili Sevindiriyor

Online Doktor uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Biz her vatandaşımıza sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak ulaştırmak istiyoruz. Bu yüzden salgın döneminde hastaneye gelemeyen hastalarımıza yönelik bu uygulamayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın uygulamaya gösterdiği ilgi bizleri sevindiriyor. Biz de uzman kadromuz ile onlara en kaliteli hizmeti sunmak için tüm gayretimiz ile çalışıyoruz” dedi.

Online doktor uygulamasına yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından da yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Prof. Dr. Bilgen, Özel Medicabil Hastanesi’nin kuruluş misyonlarından birisi olan “Ulusal ve uluslararası düzeyde ihtiyaç duyanların kolayca ulaşabildiği nitelikli sağlık hizmeti sunucusu olma” yolunda emin adımlar ile ilerlediğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AGazete

Yorumlar;

Hakkımda

Prof.Dr. Ömer Faruk Bilgen 1957 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. Evli ve 2 kız babası olan Prof.Dr. Ömer Faruk Bilgen 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Güncel Haberler

Takip Edebilirsiniz

Videolar